Компенсація для роботодавців, які влаштовують на роботу молодь

Labor Law
Admin
07.09.2021
Law Services - Компенсація для роботодавців, які влаштовують на роботу молодь
       Отож, закінчив ЗВО в цьому році та шукаєш роботу вперше?
Не хвилюйся, ти не за бортом. Роботодавець теж зацікавлений тебе взяти!
       
      ❓Хто така “молодь” та для кого встановлені додаткові гарантії?
Молодь (молоді особи) – особи віком від 14 до 35 років, які є громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах (п. 17 ст. 1 Закону України «Про основні засади молодіжної політики» від 27.04.2021 № 1414-IX).
       Згідно з п. 4 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належить:
📍 молодь, яка закінчила або припинила навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти,
📍молодь, яка звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби)
     
        Основним критерієм є те, що перелічені особи приймаються на роботу ВПЕРШЕ.
        ❓Навіщо це роботодавцю?
Роботодавцеві, що працевлаштовує вказану категорію громадян зі статусом безробітного за направленням відповідного центру зайнятості, строком не менше ніж на 2 роки, ❗️щомісяця протягом 1 року з дня працевлаштування компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений,❗️ за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
➡️ Алгоритм виплати цієї компенсації визначений у Порядку компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 №347.