А чи знали ви, що можна зареєструвати цілий колір як торгову марку?

Корпоративне право
Семененко Євген
20.07.2021
Юридичні послуги - А чи знали ви, що можна зареєструвати цілий колір як торгову марку?

 

   Ви цього не знали?
Так, ви можете отримати виключне право на використання певного кольору на певних товарах чи послугах в процесі своєї діяльності😎

   Колір як торгова марка дозволяє компанії використовувати певне поєднання і відтінок кольору в своїй галузі.

      Наприклад, американська мережа магазинів Target не може подати в суд на Кока-Колу за використання подібного червоного кольору, так як вона не продає конкуруючі продукти🤷🏻‍♂️
Зареєструвати колір не просто, оскільки потрібно показати, що в результаті тривалого і широкого використання кольору для ваших товарів і послуг, сприйняття цього кольору споживачами змінилося.

     Однак, зареєструвати його можливо за наступних умов:
🎯колір, що реєструється, є нехарактерним для певного виду продукції, упакування;
🎯колір використовується компанією, як розрізняльна ознака на ринку та сформувався у свідомості споживачів;
🎯тривале використання кольору у рекламі;
🎯звуження витребування правової охорони кольору відносно конкретного товару або послуги. 

     Таким чином, якщо ви хочете зареєструвати колір, вам доведеться довести, що клієнти розпізнають саме вашу компанію в момент, коли вони бачать певний колір у зв’язку з товаром.

📌Наприклад Сhristian Louboutin отримав реєстрацію червоного кольору, який компанія використовує для черевиків тільки через 26 років після початку випуску продукції.
До речі, це сталося після того, як Louboutin подав до суду на голландську роздрібну мережу за продаж своєї версії шпильок на червоній підошві. Справа розглядалася 6 років.

📌Найвідомішим прикладом кольору, зареєстрованого як TМ, є колір “Tiffany Blue” ,яким володіє компанія Tiffany & Со. Цей колір використовується для всіх товарів і послуг компанії, починаючи від сумок для покупок і коробок для ювелірних виробів і закінчуючи рекламою компанії.

📌Іншим відомим кольором є “Сaterpillar Yellow”. Торговою маркою з цим кольором володіє корпорація з виробництва найбільшої спецтехніки в світі Сaterpillar Inc. Kомпания строго забороняє будь-кому використовувати свій жовтий без дозволу.

     А який колір ви б зареєстрували в якості ТМ?