Чекати до останнього: коли і як спадкоємці ознайомлюються з секретним заповітом

Цивільне право
Сидоренко Віталій
30.11.2020
Юридичні послуги - Чекати до останнього:  коли і як спадкоємці ознайомлюються з секретним заповітом

Секретний заповіт регулюють статті 1249 і 1250 Цивільного кодексу України. Так ст. 1249 ЦК України регулює посвідчення нотаріусом секретних заповітів. 

      Зокрема, секретний заповіт, посвідчується нотаріусом без ознайомлення з його змістом.

     Особа, яка склала секретний заповіт, подає його в заклеєному конверті нотаріусові. На конверті має бути підпис заповідача.

     Нотаріус ставить на конверті свій посвідчувальний напис, скріплює печаткою і в присутності заповідача поміщає його в інший конверт та опечатує.

     Згідно статті 1250 ЦК України врегулювано саме оголошення нотаріусом секретного заповіту. 

     Одержавши інформацію про відкриття спадщини, нотаріус призначає день оголошення змісту заповіту. Про день оголошення заповіту він повідомляє членів сім’ї та родичів спадкодавця, якщо їхнє місце проживання йому відоме, або робить про це повідомлення в друкованих засобах масової інформації.

 У присутності заінтересованих осіб та двох свідків нотаріус відкриває конверт, у якому зберігався заповіт, та оголошує його зміст.

     Про оголошення заповіту складається протокол, який підписують нотаріус та свідки. У протоколі записується весь зміст заповіту.

     Таким чином, секретним є заповіт, коли остання воля людини викладається у письмовій формі, при цьому спадкодавець не розкриває зміст свого заповіту навіть нотаріусу, віддаючи його в конверті з власним підписом. З метою збереження таємниці до моменту оголошення.

     Головне пам’ятати, що заповідачу слід при складанні зповіту внести обов’язкові елементи.

     

    До них відносяться:  

      • склад майна, який передається визначеному колу осіб, частки спадщини тощо
      • можливість виконання умов заповіту спадкоємцями.

При відсутності вищевказаної інформації в секретному заповіті, останній визнається недійсним.  

 

 

Якщо у Вас виникли додаткові питання, для отримання консультації телефонуйте: + 38 (044) 259 71 59 та/або пишіть: yurisvest@gmail.com