Посилення карантинних обмежень

Адміністративне право
Семененко Євгеній
09.12.2020
Юридичні послуги - Посилення карантинних обмежень

Яким чином отримати матеріальну допомогу від держави через пандемію

 

04.12.2020 р. Верховна Рада в рамках пленарного засідання, розглянула два закони, за допогою яких бізнес та населення мають змогу отримати допомогу від держави через пандемію COVID-19, за умови якщо карантинні обмеження будуть посилені.

Насьогодні, прийнято закон України про «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» та, на етапі підписання, закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України, щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2».

Основними тезами даних нормативно правових актів є:

       • Разова матеріальна допомога застрахованим особам урозмірі 8 (восьми) тис. грн. Допомога може надаватися найманим працівникам, які втратили частину заробітної платні внаслідок посилення карантинних обмежень, та фізичним особам – підприємцям, які втратили частину доходу через заборону на повноцінне функціонування.
       • Разова, матеріальна допомога юридичним особам з метою збереження робочих місць.Наприклад, якщо підприємець – юридична особа вимушено скорочує тривалість робочого часу працівника через посилений карантин, то він зможе отримати одноразову допомогу на одного такого працівника до 8 тис. грн.
       • Разова компенсація витрат юридичних осіб, понесених на сплату ЄСВ.Відповідна допомога надається тим бізнесам, чия діяльність буде призупинена у випадку посилення карантинних заходів. Сума одноразової компенсації буде розраховуватися як середнє значення сплачених сум ЄСВ за десять місяців.
       • Запровадження податкових канікул для 200 тисяч ФОПів першої групи, що звільняє їх від нарахування та сплати єдиного податку та єдиного внеску з грудня 2020 року до травня 2021 року.
       • Списання податкового боргуплатникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу за усіма податками та зборами не перевищує 3060 грн. і він не погашений станом на 1 листопада 2020 року.
       • Відтермінування на строк до одного року сплати податкових боргів громадян та самозайнятих осіб на суму до 6800 грн., які виникли до 1 грудня 2020 року.
       • Списання пені та штрафні санкції з податкових боргів, якщо вони будуть погашені протягом шести місяців після набуття чинності Законом.
       • Збільшення втричі(з 1 020 грн до 3 060 грн) порогу податкового боргу, щодо якого податкова не вчинятиме заходи стягнення.
       • Звільнення від оподаткування матеріальної допомоги, яку громадяни та бізнес отримуватимуть від держави у зв’язку з посиленим карантином – матеріальна допомога не оподатковуватиметься ПДФО та податком на прибуток.

Отже, виокремивши основні моменти, законодавством врегульовано деякі колізії, за для задоволення матеріальних потреб працівників (робітників), які із-за гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2, не мають змоги працювати в звичному режимі.

Бережіть себе та своїх близьких!

 

 

Якщо у Вас виникли додаткові питання, для отримання консультації телефонуйте: + 38 (044) 259 71 59  та/або пишіть: yurisvest@gmail.com