Коли з Вас можуть снягнути борг?

Податкове право
Топчій Петро
30.09.2021
Юридичні послуги - Коли з Вас можуть снягнути борг?

..Ситуація..

Вам прийшло смс-повідомлення про наявність боргу із вимогою його сплатити у найкоротші терміни, але жодних позик ви не брали. Незабаром вам зателефонували з фінансової установи і знову заговорили про борг. Мовляв, ваш знайомий взяв кредит і тепер ви повинні повернути борг, інакше заберуть житло.

✍🏻Отже, у яких випадках з вас можуть стягнути чужий борг?

🎯Якщо ви виступаєте поручителем по кредиту – уклали з банком договір поруки. У цьому випадку поручительство припускає солідарну відповідальність боржника і поручителя за погашення боргу.

🎯Якщо ви є дружиною чи чоловіком боржника. При укладенні договорів одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя. укладений одним із подружжя в інтересах сім’ї створює обов’язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім’ї.

🎯Якщо ви — спадкоємець померлого боржника і вже вступили в права спадщини. До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
‼️У всіх інших випадках батьки, діти, брати, сестри, племінники, знайомі та інші не несуть відповідальності за борги своїх родичів‼️

Якщо ви не укладали договір кредиту, але були поручителем, то стягнути з вас заборгованість можуть:
💸якщо боржник не виконав свої зобов’язання перед кредитором, тобто не повернув борг;
💸якщо кредитор подав до суду позов про стягнення з вас кредитної заборгованості і суд ухвалив відповідне рішення;
💸якщо державний або приватний виконавець звернув про стягнення з вас боргу.
Якщо ви не укладали кредитний договір і не виступали поручителем, то повертати чужий борг ви не зобов’язані та відібрати у вас житло ніхто не зможе.
Найчастіше колектори таким чином намагаються психологічно вплинути на самого недобросовісного боржника.

Якщо вам необхідна наша допомога -телефонуйте за номером ☎️0 (96) 016 11 12.
Завжди раді відповісти на ваші запитання🤗