Завдаток & аванс. В чому відмінність?

Цивільне право
Семененко Євген
14.05.2021
Юридичні послуги - Завдаток & аванс. В чому відмінність?

     Слова завдаток і аванс здаються такими схожими, але в юридичній сфері вони мають велику різницю

Ці слова зазвичай використовуються під час підписання договорів, наприклад, договору купівлі нерухомості🏗📄

     Завдаток 💵- це сума грошей, яку покупець дає продавцеві в рахунок подальших платежів, і є підтвердженням виконання зобов’язань.
Завдаток потрібно вказувати в додатковій угоді договору.

     Але оформити його можна тільки після укладення основного договору або одночасно з ним. Без основного договору завдаток є недійсним😱
Завдаток можна використовувати, як підтвердження факту виконання зобов’язань або як майбутній платіж за договором, а також як стимулювання сторін до виконання зобов’язань😎

     Аванс💴 – це передоплата, за допомогою якої покупець підтверджує свої наміри оформити угоду.
Аванс входить в частину основного платежу, але не гарантує остаточне оформлення угоди прямо зараз. Він може лише підтвердити висновок домовленості в майбутньому. Ви можете не передати аванс за письмовою або усною угодою.

     💰Головна відмінність авансу і завдатку💰 в тому, що завдаток не можна передавати. Якщо договір не укладено, то аванс можуть повернути назад покупцеві, на відміну від завдатку. У разі, якщо договір не уклали з ініціативи продавця, то він повинен повернути завдаток у подвійному розмірі.

     🙌🏻Отже, завдатком ви підтверджуєте вже виникло грошове зобов’язання, а аванс ви передаєте в рахунок майбутніх платежів.

Щоб зрозуміти, що краще вибрати потрібно відштовхуватися від ситуації, Yurisvest💚⚖️ допоможе вибрати краще рішення, а також проконсультує і допоможе скласти якісний договір.

Адміністративне право