АВТО для ЗСУ : як купити за кордоном автівку і передати її військовим?

Цивільне право
29.08.2022
Юридичні послуги - АВТО для ЗСУ : як купити за кордоном автівку і передати її військовим?

🚕Автомобіль – це не розкіш, а засіб пересування виживання для наших військових. Автівок, що могли б задовольнити потреби на фронті, не дуже багато в Україні, тому волонтери часто привозять їх з-за кордону.

Як же це зробити максимально просто?

1️⃣🔍Розпочинають, звісно, з пошуку необхідного авто і його купівлі. Процес майже ніяк не відрізняється від того, як купляють автівки для власних потреб – за тим лише виключенням, що дуже часто волонтери шукають пікапи, спецавтомобілі (швидкі, військові тощо).

🚐Найзручніше купляти авто за кордоном від імені громадської організації або благодійного фонду, офіційно зареєстрованого в Україні – це дає змогу отримати рахунок від продавця і сплатити банківським переказом.
* про те, як оформити волонтерсво офіційно – читайте пост вище 🙌🏼

2️⃣💶Після оплати покупки надійдуть договір купівлі-продажу, або рахунок-фактура, а також документи на автівку. Може бути і більш приємна ситуація – авто може подарувати іноземна благодійна організація, і тоді замість рахунку надійде дарчий лист про безоплатну передачу авто українській громадській/благодійній організації або безпосередньо військовому підрозділові.

3️⃣🚚Доставка в Україну. Якщо автомобіль буде доставлятися своїм ходом, необхідні тимчасові номерні знаки і страхування, а у випадку доставки автовозом не потрібно ніякого додаткового оформлення.

4️⃣🚙Для перетину кордону необхідно підготувати декларацію про вивезення гуманітарної допомоги з території ЄС, отримати спеціальний ID-номер. Для ввезення в Україну необхідні документи, що доводять купівлю-продаж у ЄС, документи організації-отримувача і митна декларація для гуманітарних вантажів.

5️⃣🚗Після проходження митних формальностей автівку можна передавати ЗСУ – за актом приймання-передачі, який підписується представником військового підрозділу та керівником громадської/благодійної організації.