Як виїхати за кордон волонтеру?

.24.08.2022
Юридичні послуги - Як виїхати за кордон волонтеру?

Під час воєнного стану пропуск водіїв та волонтерів, що здійснюють перевезення медичних вантажів, гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами через державний кордон здійснюється посадовцями Держприкордонслужби за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України, виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі «Шлях», адміністратором якої є Укртрансбезпека.

✅Рішення про виїзд за межі України водіїв приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів:
➡️військових, правоохоронних органів;
➡️ військових адміністрацій;
➡️медичних закладів;
➡️відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги.

❇️Крім того, дозволено пропуск водіїв компаній, які мають транспортні ліцензії. В такому випадку перетин державного кордону можливий лише на вантажному автомобілі вагою більше 3500 кг, дані про який містяться в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів.

📆За кордоном водій може перебувати не більше 30 календарних днів, а водій компанії з транспортною ліцензією – до 45 днів.

🗂Мінінфраструктури або обласні, Київська міська військові адміністрації надсилають до Адміністрації Держприкордонслужби рішення про виїзд за межі України осіб для врахування під час їх виїзду за межі України.

✅Для надання дозволу на виїзд за кордон чоловікам від 18 до 60 років з метою переміщення гуманітарної допомоги необхідно:
✔️рішення обласної військової адміністрації або Мінінфраструктури, оформлені у вигляді наказу або розпорядження (у письмовому вигляді, фотокопія, електронна копія тощо);
✔️паспортний документ;
✔️наявність інформації про особу в інформаційній системі «ШЛЯХ» Укратрансбезпеки