Купівля квартири на вторинному ринку. Як купити нерухомість безпечно?

Господарське право
Ішутко Сергій
06.05.2021
Юридичні послуги - Купівля квартири на вторинному ринку. Як купити нерухомість безпечно?

     Коли ви купуєте квартиру на вторинному ринку треба бути дуже уважним🏡Вторинна нерухомість має свою історію в якій бувають темні сторінки.

Це арешти, судові спори, незаконні перепланування та прописані родичі. Як купити нерухомість безпечно?🤔🙌🏻

     🎯З’ясуйте, кому належить житло, чи існують щодо нього будь-які обтяження, отримавши інформаційну довідку із Державного реєстру речових прав.
Довідка дасть змогу з’ясувати:
✍🏻кому насправді належить квартира
✍🏻чи є інші співвласники житла
✍🏻коли нерухомість була набута у власність та які підстави її набуття
✍🏻чи зареєстровані будь-які права на нерухоме майно, окрім права власності (право оренди, право господарського відання)
✍🏻 чи наявні щодо нерухомого майна будь-які обтяження (арешт, заборона відчуження, іпотека)

🎯Перевірте, чи не був об’єкт нерухомого майна предметом судових спорів: пошук за П.І.Б. власника здійснюйте на вебпорталі «Судова влада України».

     🎯Отримайте довідку про відсутність заборгованості за комунальні послуги. Цілком ймовірно, що разом з квартирою ви можете придбати і борги попередніх господарів.
Оскільки єдиної довідки про відсутність заборгованості немає, покупцеві необхідно самостійно перевірити відсутність заборгованості перед виконавцями комунальних послуг.

🎯Скористайтеся інформацією із Єдиного реєстру боржників, аби впевнитися, що у нинішнього власника житла немає заборгованості зі сплати комунальних платежів. Купівля нерухомості означає, що, крім права власності, вам переходять і обов’язки, пов’язані з нею. Але борг за комунальні, який накопичився раніше, новий власник не повинен оплачувати: це обов’язок попереднього власника.

     🎯 Зверніться до найближчого державного реєстратора, аби проаналізувати переходи права власності на майно. Аби отримати відповідну інформацію, реєстратору необхідно надати документ, що посвідчує особу, і сплатити адміністративний збір.

     Якщо за результатом цього моніторингу буде з’ясовано, що власники нерухомості часто і швидко змінювалися, – це може бути тривожним сигналом для покупця та свідчити про шахрайські дії із майном.

Адміністративне право