Наближення Нового року: відповідальність осіб, що запускають феєрверки.

Адміністративне право
Дєдов Євгеній
28.12.2020
Юридичні послуги - Наближення Нового року: відповідальність осіб, що запускають феєрверки.

     Досить поширеним є питання притягнення до відповідальності людей, які запускають феєрверки.

     Відповідно до законодавства, а саме, статтею 1956 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачена відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів. Це тягне за собою накладення штрафу від 595 до 1 020 грн. з конфіскацією піротехнічних засобів.

     Крім того, статтею 182 КУпАП також передбачена відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.

     Це тягне за собою попередження або накладення штрафу:
на громадян – від 85 до 255 грн.,
на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від 255 до 510 грн.

     Практика свідчить, що у випадку коли особи використовують піротехнічні засоби, які завдають або можуть завдати шкоди іншим – потрібно викликати поліцію, працівники якої складуть протокол та передадуть його на розгляд до суду. За результатами розгляду справи, суд може накласти на особу штраф, зазвичай це – 595 грн. та конфіскувати піротехнічні засоби.

     Додатково, слід звернути увагу, що питання реалізації піротехнічних виробів також може регулюватись правовими актами органів місцевого самоврядування, міськими, селищними радами тощо.             

     Щодо столиці, то Київська міська рада заборонила проведення розважальних заходів з використанням піротехніки на період стримування збройної агресії на сході України відповідно до рішення від 19 грудня 2019 року № 470/8043 «Про затвердження Порядку організації та проведення недержавних масових заходів релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру в місті Києві».