Незаконна вирубка хвойних дерев у передноворічний період

Адміністративне право
Дмитрук Юрій
16.12.2020
Юридичні послуги - Незаконна вирубка хвойних дерев у передноворічний період

     Положеннями чинного природоохоронного законодавства передбачена адміністративна відповідальність за незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками.

     Незаконна порубка і пошкодження дерев хвойних порід тягне за собою накладення штрафу на громадян від 30 – 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1 020 гривень) і на посадових осіб – 150 – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 2 550 до 5 100 гривень). У випадку вчинення вище зазначеного правопорушення особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років за відсутності самостійного заробітку штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють.

     Непоодинокі випадки, коли продаж новорічних ялинок здійснюється з порушенням правил торгівлі та порядку провадження господарської діяльності.

     Тобто, за порушення правил торгівлі на ринках передбачено покарання у вигляді попередження або накладення штрафу на громадян 1 – 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 гривні) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – 3 – 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 119 гривень).

     За провадження господарської діяльності без державної реєстрації, як суб’єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов’язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), передбачено накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 гривень) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

    Підприємці, які здійснюють транспортування і продаж новорічних дерев, повинні мати при собі:

  • накладну з лісництва;
  • товарно-транспортну накладну;
  • сертифікат радіаційного обстеження дерев;
  • дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою;
  • кожне дерево, повинно мати електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили.

    Отже, Ви можете звернутись до продавця з вимогою надати вище зазначені документи для того, щоб переконатись, що купуєте новорічну ялинку без порушення вимог закону. 

 

 

Якщо у Вас виникли додаткові питання, для отримання консультації телефонуйте: + 38 (044) 259 71 59  та/або пишіть: yurisvest@gmail.com