Права вагітних працівниць

Трудове право
Мирошниченко Анастасія
26.01.2021
Юридичні послуги - Права вагітних працівниць

     Мало хто знає, однак законодавством України передбачений чи малий перелік прав для вагітних працівниць. Відповідно до медвисновку вагітній за її бажанням/згодою необхідно знизити норми виробітку, норми обслуговування або перевести її на “легшу” роботу, яка виключає вплив несприятливих виробничих факторів, із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою (ч. 1 ст. 178 КЗпП).

До вирішення питання про переведення вагітної на “легшу” роботу, роботодавець повинен звільнити її від роботи із збереженням середнього заробітку, за всі пропущені внаслідок цього робочі дні ЗА РАХУНОК роботодавця (ч. 2 ст. 178 КЗпП). Якщо заробіток вагітної на легшій роботі є вищим, ніж той, який вона одержувала до переведення, їй виплачується фактичний заробіток (ч. 4 ст. 178 КЗпП).

     У випадку звільнення вагітної після закінчення строкового трудового договору роботодавець зобов’язаний обов’язково її працевлаштувати. На період працевлаштування за вагітною зберігається середня заробітна плата, але не більше 3 місяців з дня закінчення строкового трудового договору (ч. 3 ст. 184 КЗпП).

За бажанням вагітної роботодавець зобов’язаний встановити їй неповний робочий час (ч. 1 ст. 56 КЗпП).

     Вагітна працівниця може скористатися правом піти у щорічну відпустку у зручний для неї час до початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (п. 3 ч. 13 ст. 10 Закону про відпустки).

Після видачі лікарем листка непрацездатності вагітна має право продовжити працювати. Роботодавець повинен оплачувати такі дні як робочі. Вагітна має право на отримання допомоги за рахунок Фонду соцстрахування з моменту фактичного виходу у «декретну» відпустку.

     Отже, враховуючи вищезазначене, можна впевнитись, що держава належним чином забезчепую права та гарантії вагітних працівниць, однак потрібно враховувати їх належне виконання работодавцем.

Якщо виникнуть додаткові питання, можете звертатись,
адвокати Адвокатського об’єднання “Юрісвест” допоможуть у вирішенні.
тел. 096 016 11 12