Простій на підприємстві

Трудове право
19.08.2022
Юридичні послуги - Простій на підприємстві

Простій на підприємстві під час воєнного стану: як оформили ?

Одним із способів «врятувати» підприємство під час воєнного стану є запровадження простою, тобто призупинення роботи.

⛔️Простій за КЗпП визначається як призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Вичерпний перелік причин для впровадження простою законодавством не визначено, але є наслідок у вигляді зупинення роботи.

📑Порядок оформлення простою законодавством також не регламентовано, існує лише лист Міністерства праці та соціальної політики України від 23 жовтня 2007 року № 257/06/187-07 “Щодо організації роботи під час простою на підприємстві”, який містить рекомендаційні норми.

⚠️Отже, для запровадження простою необхідно:
1) видати наказ про оголошення простою, де визначається період, обставини початку і припинення, перелік працівників, на яких поширюється, обсяг заробітної плати, відповідальна особа за доведення до відома означеного наказу;
2) оформити акт простою, де зафіксувати причини, що зумовили зупинення роботи підприємства.

⭕️Якщо простій матиме цілодобовий характер, про це варто зазначити у наказі, як і необхідність присутності працівників.

💰Оплата праці під час простою не з вини працівника належить до мінімальних державних гарантій в оплаті праці (ст. 12 Закону України “Про оплату праці”) і має становити не нижче двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

💵Нарахування податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску здійснюється на загальних підставах, а ЄСВ має бути не нижче мінімального страхового внеску.