Скасування банківської таємниці: які ризики очікувати?

Господарське право
Сидоренко Віталій
23.02.2021
Юридичні послуги - Скасування банківської таємниці: які ризики очікувати?

     Національний Банк України вніс зміни до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління НБУ від 14 липня 2006 року №267. Відповідна постанова від 12 лютого 2021 року №18, набрала чинності 16 лютого 2021 року.

    Банківська таємниця — інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту.

     Інформація, яку надаватимуть банки на вимогу виконавців стосовно наявності, стану рахунків боржника, відтепер обов’язково повинна містити номери рахунків, відкритих боржником у банку, а також СУМИ КОШТІВ, які наявні на таких рахунках.

     Відповідно до змін, окремі держоргани можуть отримати за письмовим запитом без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, у тому числі й інформацію про контрагентів, навіть якщо їхні рахунки відкриті в інших банках.

У законі йдеться про такі органи, як СБУ, ДБР, Нацполіція, НАБУ, АМКУ та органи прокуратури.

Отже, наразі можна стверджувати, що так званої – банківської таємніці немає.

 

Якщо у Вас виникли додаткові питання,
для отримання консультації телефонуйте: + 38 096 016 111 2 
та/або пишіть: yurisvest@gmail.com