Відповідальність водіїв за порушення ПДР: що змінилося?

Адміністративне право
Семененко Євген
19.02.2021
Юридичні послуги - Відповідальність водіїв за порушення ПДР: що змінилося?

     Законопроект від 27 грудня 2019 року, №2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» пройшовши два читання та був прийнятий Верховною Радою України 16 лютого 2021 року.

Що змінилось в законодавстві?

     Прийнятим Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), Кримінального кодексу України, а також законів України “Про дорожній рух” та “Про Національну поліцію”.

Мета передбачених нововведень

     Посилити відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Відповідальність та сума штрафу

  1. Водії
  • Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів – 17 000 грн (викладення ст. 130 КУпАП в новій редакції).
  • Повторно протягом рокуштраф на водіїв у розмірі 34 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки з оплатним вилученням транспортного засобу (викладення ст. 130 КУпАП в новій редакції).
  • Тричі, порушення права керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, передбачає – штраф 51 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника або адміністративний арешт на 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на 10 років (викладення ст. 130 КУпАП в новій редакції).
  • За порушення типових правил дорожнього руху (не пристебнутий ремінь, порушення при обгоні та інші) – 510 грн.
  • Перевищення швидкості в населених пунктах більш ніж на 50 км / год – 3 400 грн, а за перевищення на 20-50 км / год – 340 грн.
  • Втеча з місця дорожньої транспортної пригоди, карається штрафом у розмірі – 3 400 грн.
  • Створення аварійної ситуації під час руху та/або зупинці – 850 грн.
  • Перешкоджання для проїзду служб екстреної допомоги – 1145 грн.
  • Керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб – тягне за собой штраф у розмірі – 425 грн, а водій позбавлений права керувати – 20 400 грн.

 

  1. Пішоходи, велосипедисти
  • Непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього рух, наразі передбачає штраф у розмірі – 255 грн.
  • Порушення правил дорожнього руху особами, які керують велосипедами – 340 грн.
  • Ті самі порушення, вчинені особами, які керують велосипедами, що перебувають у стані сп’яніння – 680 грн, а при створенні аварійної ситуації сума штрафу сягає – 850 грн.

Підсумок

     Аналізуючи вищезазначений закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», можна сказати, що він підвищує ефективність впливу на дисципліну зазначеної категорії осіб з чітким визначенням правових санкцій за вчинені порушення та встановлення належного рівня реалізації прийнятих рішень у відповідних адміністративних справах